Skrzynia 5 do 1.6 S?

Wszystko to co nie pasuje powyżej
GregorCQP
Posty: 66
Rejestracja: 14 sierpnia 2007, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Skrzynia 5 do 1.6 S?

Postautor: GregorCQP » 17 stycznia 2008, 21:54

Witam,

Mam takie pytanko jaką i od czego skrzynie 5 można załozyć do silnika 1.6S?? A przy okazji miskę olejową? Jestem na etapie kompletowania częsci, bo w końcu sie zdecydowałem na jakies rozwiązanie, ale nie wiem czego szukac dokładnie, a to utrudnia zadanie...


Awatar użytkownika
Flave
Posty: 302
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 17:29
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Flave » 17 stycznia 2008, 22:55

Jakie 1.6S ? ohc czy cih?

GregorCQP
Posty: 66
Rejestracja: 14 sierpnia 2007, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: GregorCQP » 18 stycznia 2008, 09:34

Na razie znalazłem ohc, tylko teraz się zastanawiam, czy do tego w ogole sa skrzynie do tylnego napędu? A jeszcze 5 b? A gdybym znalazł CIH'a to jaka skrzynia? Będę wdzięczny za każda informację :-D



Znalazlem na ebay'u dwie skrzynie, jezeli jeszcze nie zdurniałem do końca to znaczy, że Getrag 240 pasuje zarowno do CIH i OHC, to możliwe??

http://cgi.ebay.de/5-Gang-Getriebe-Getr ... dZViewItem

http://cgi.ebay.de/5-Gang-Getrag-240-Ge ... dZViewItem

Czy te skrzynie mialy rozne kołnierze do róznych silników??
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2008, 17:00 przez GregorCQP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jarek
Posty: 405
Rejestracja: 03 lipca 2007, 09:41
Lokalizacja: z Gdańska w Elblągu

Postautor: jarek » 18 stycznia 2008, 15:36

Bebechy są takie same, dzwony różne.
Co do silnika 1,6 ohc to pewnie wygrzebałes go z jakiejś przednionapędówki i będzie m.in. problem z miejscem pod aparat zapłonowy.
Moim zdaniem, to go sprzedaj, tak samo szybko jak go kupiłeś.

P.S. Jest opcja edycji postów ;)

c-77
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2007, 20:05
Lokalizacja: zielona góra

Postautor: c-77 » 19 stycznia 2008, 22:32

dlaczego ma sprzedawac ?
jezeli ktos nie potrafi sobie z czyms poradzic niech nie doradza koledze!
troche poszukac ,troche popytac i nie bedzie tak strasznie!

GregorCQP
Posty: 66
Rejestracja: 14 sierpnia 2007, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: GregorCQP » 19 stycznia 2008, 23:21

Panowie, nie kłućmy się, ja tego silnika jeszcze nie kupiłem, na razie go znalazłem. Co prawda jakoś mi się wydało, że to cih i byłem szczęśliwy, ale jak się wczytałem to sie okazalo, ze trochę się nie dopatrzyłem tego małego ohc:P Także nadal szukam cih'a, jak by ktoś miał to nie pogardzę. A tak gwoli ścisłosci to wszytkie cihy miały takie samo mocowanie skrzyni czy nie koniecznie??

Awatar użytkownika
jarek
Posty: 405
Rejestracja: 03 lipca 2007, 09:41
Lokalizacja: z Gdańska w Elblągu

Postautor: jarek » 21 stycznia 2008, 08:01

Jak napisałem było to moje prywatne zdanie, motywowane tym, ze finansowo przerośnie wsadzenie ciha 2,0, a radości takiej nie da i będzie znacznie dalsze oryginałowi, na czym być może mu zależy.
Moze satysfakcja by wyrównała różnice, ale i w to wątpię...
Wszystkie cihy maja takie samo "mocowanie skrzyni" dotyczy to także cihów 6cio cylindrowych.
A skoro szukasz piatki, to nie kupuj R25 - moim prywatnym zdaniem - gdyż dość ciężko upchnąć ją w kadecie... Ja odpuściłem.

@Donfilipo
Masz wyśmienitą okazję aby podpowiedzieć koledze, z czym będzie miał problem, o co będzie pytał i czego szukał.

Pozdrówka
Szybciej wykończę dom, czy rdza kadetta...?



Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości