Mocowanie amortyzatora

a także, koła, felgi i wszystko co z tym związane
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 145
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mocowanie amortyzatora

Postautor: Kowal » 06 października 2011, 19:15

Jeśli chodzi o przemysł samochodowy, to faktycznie śruby maja specyficzne wymiary. Ogólnodostępne śruby wykonywane są co 5mm więc nie zawsze idzie dobrać idealnie. Poza tym spróbujcie kupić nowe śruby do mocowania pasów bezpieczeństwa (M11), lub śruby kolektora do CIH'a (M9) :shock: . Ja podczas remontu przedniego zawiasu, z racji że zmuszony byłem ciąć śruby mocujące przednie zawieszenie z podłużnicą, jedyne co udało się dostać o zbliżonych wymiarach to 12,9 na imbus. Jeśli tylko się nadaje, to też wolę oryginalną śrubę. A co do mocowania amortyzatora, to u mnie zakładałem zawsze na ugiętym zawieszeniu, ale mimo to musiałem znacznie nagiąć amorek na tulei, żeby trawił w kielich


Awatar użytkownika
marianpsyho
Posty: 321
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mocowanie amortyzatora

Postautor: marianpsyho » 06 października 2011, 20:29

skwarek nie każdy ma fabrykę śrub pod nosem ;)
przedni napęd jest dla dzieci i starców !!! a kobiety prawa jazdy nie powinny mieć 8)

Opel Ascona A 1,2 2d
Opel Omega Caravan 3.0 24v
Opel Senator CD 3.0 24v

Awatar użytkownika
skwarek
Posty: 96
Rejestracja: 13 marca 2008, 20:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mocowanie amortyzatora

Postautor: skwarek » 07 października 2011, 07:38


Awatar użytkownika
Marcin_CQP
Posty: 549
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mocowanie amortyzatora

Postautor: Marcin_CQP » 07 października 2011, 08:14

Kolego Skwarek , nie wiem jak to jest w mancie B, ale zapewniam Cię że do kadetta C nie będzie pasowała śruba długa do wahacza górnego kupiona w sklepie metalowym. Oryginalna śruba zamontowana przez fabrykę ma średnicę około 12, 2 mm. Sruba która kupisz w sklepie metalowym bedzie miała średnice około 11.95 mm ponieważ jeśli byś się znał na ślusarstwie i robocie narzędziowej to bys wiedział że śruby wykonuje sie na minusie a nakrętki na plusie :-D W takim razie jak widzisz różnica średnic miedzy Twoją ze sklepu a oryginalną to aż około 0,25 mm, a to spowoduje piękny odgłos pukania zawieszenia na dziurach i9 w rezultacie wybijanie i powiekszenie tego luzu w tuleji belki przedniej. Kto chce ma auto na nowych srubach z luzami a kto nie ,ma uzywane oryginaly oczyszczone i oddane do ocynku. Wybóry nalezy Do CIebie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Luz
Posty: 1013
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 07:27
Marka: Opel
Silnik: 2.2 1.2 2.0N
Rok produkcji: 1978 1977 1976
Gadu-Gadu: 421817
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Mocowanie amortyzatora

Postautor: Luz » 07 października 2011, 08:29

Niestety to fakt, że niektórych śrub nie ma szans dostać w sklepie, nawet w hurtowni "Fabory" jak sprzedawca usłyszał że potrzebuje dziewiątki do kolektora CIHa i w dodatku jeszcze imbusowe lub torxowe to się szczerze uśmiechnął od ucha do ucha i stwierdził, że rozmiar 9 to był na specjalne życzenie i obecnie nie jest produkowany

Awatar użytkownika
marianpsyho
Posty: 321
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mocowanie amortyzatora

Postautor: marianpsyho » 07 października 2011, 12:47

z tym ze Ja z kolegą Skwarkiem nie mówimy o sklepie metalowym czy hurtowni tylko o fabryce gdzie robia wszystko na podstawie dokumentacji, aczkolwiek jeżeli nie ma sie dostepu do takich miejsc to fakt że lepiej mieć oryginał w dobrym stanie niż coś podobnego do niego ;)
przedni napęd jest dla dzieci i starców !!! a kobiety prawa jazdy nie powinny mieć 8)

Opel Ascona A 1,2 2d
Opel Omega Caravan 3.0 24v
Opel Senator CD 3.0 24v

Awatar użytkownika
Marcin_CQP
Posty: 549
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 22:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mocowanie amortyzatora

Postautor: Marcin_CQP » 07 października 2011, 13:23

zawsze można udać się do kumatego tokarza i dorobić śrubę jaką się chce , oczywiście z odpowiedniego materiału i później trzeba ją odpowiednio zahartować itp itd.

Awatar użytkownika
Zaraj
Posty: 257
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 12:24
Marka: Opel
Silnik: C20XE
Rok produkcji: 1976
Gadu-Gadu: 7828930
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Mocowanie amortyzatora

Postautor: Zaraj » 08 października 2011, 02:43

No proszę zapoczątkowałem temat śrub hehe Jak najbardziej odnawiać śruby wg. mnie. Co się da zachować oryginał.
Panie kolego Bocznica :P. Faktycznie mój błąd. Masz rację mam źle zamontowaną śrubę dolnego mocowania amortyzatora. dziękuję, że mnie w tym uświadomiłeś. Zaraz to poprawię. Ale jest mi teraz wstyd :oops: Pozdro

OT: Ja się pytam kiedy mój City i Twoje Coupe staną gdziekolwiek koło siebie? Ja byłem już u Ciebie nim, kiedy Ty zawitasz do mnie??? Tylko mi nie mów, że boisz się wybrać Kadettem w tak daleką podróż :P. Hie hie hie



Wróć do „Zawieszenie i układ kierwowniczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości