wałek rozrządu - ascona 1.3S

Awatar użytkownika
davidson
Posty: 39
Rejestracja: 18 stycznia 2010, 16:13
Marka: Opel
Silnik: 1.3
Rok produkcji: 1980
Lokalizacja: Wejherowo
Kontaktowanie:

wałek rozrządu - ascona 1.3S

Postautor: davidson » 18 czerwca 2012, 10:25

Witam,
Kupiłem ostatnio nowy wałek rozrządu na stronie Opel Classic Parts. Wałek miał podejść do mojego silnika 1.3N.
Wałek kupiłem od 1.3S (nr 63 60 61) i niestety NIE PASUJE!!! Nie ma kompresji na 3 cylindrze ...
Czy ktoś może mi to wyjaśnić?? O co chodzi??

Czy wałek od S może nie pasować do N?? Czy nr części jest zły?? Czy mnie oszukali w sklepie?? Czy jest coś nie tak z moim silnikiem??

Czekam na jakąś podpowiedź, poradę ...
Z góry dzięki.


Awatar użytkownika
Qbasslodz
Posty: 1213
Rejestracja: 12 marca 2008, 10:32
Lokalizacja: łódz

Re: wałek rozrządu - ascona 1.3S

Postautor: Qbasslodz » 18 czerwca 2012, 10:45

Zasadniczo wałki są takie same a różnica między 's' a "n" jest głównie w tłokach.Jeżeli nie masz kompresji na 3 cylindrze to najprawdopodobniej któryś z zaworów jest podparty<nie domyka się > i stad brak ciśnienia.Zasadniczo pierścienie które sa skrajnie zużyte mogą tez dać taki efekt ,ale raczej szukał bym przyczyny na górze.Kolejne pytanie , czy zawory śa dobre? Nie powypalane ? Czemu zmieniałeś wałek?Wytarły się krzywki na poprzednim?Jeżeli tak to tez nie dzieje się bez przyczyny.Zatarta prowadnica zaworowa moze wytrzeć wałek i być jednocześnie przyczyną jego niedomknięcia zo w rezultacie daje nieszczelność...


Postaraj sie o jakies zdjęcia lub więcej info to będziemy radzić...

Awatar użytkownika
davidson
Posty: 39
Rejestracja: 18 stycznia 2010, 16:13
Marka: Opel
Silnik: 1.3
Rok produkcji: 1980
Lokalizacja: Wejherowo
Kontaktowanie:

Re: wałek rozrządu - ascona 1.3S

Postautor: davidson » 18 czerwca 2012, 11:08

Silnik jest po kompleksowym remoncie. Jedynie wałek był stary, trochę już zmęczony, więc postanowiłem też go wymienić na nowy.
A co do kompresji, to właściwie na wszystkich garach nie ma. Krzywki są we właściwych miejscach tylko są po prostu za wysokie! Nie wiem o co chodzi ...
Czy jest możliwe, że w moim silniku jest założona inna głowica niż oryginalna? Np. od ascony C 1.3? Albo innego typu silnika?

Awatar użytkownika
Qbasslodz
Posty: 1213
Rejestracja: 12 marca 2008, 10:32
Lokalizacja: łódz

Re: wałek rozrządu - ascona 1.3S

Postautor: Qbasslodz » 18 czerwca 2012, 23:43

Pierwsze i podstawowe pytanie.Czy ten kto składał ten silnik ,przy składaniu wypompował olej z hydrauliki? Wygląda na to ,ze zawory są podparte ,stąd brak kompresji.

Awatar użytkownika
davidson
Posty: 39
Rejestracja: 18 stycznia 2010, 16:13
Marka: Opel
Silnik: 1.3
Rok produkcji: 1980
Lokalizacja: Wejherowo
Kontaktowanie:

Re: wałek rozrządu - ascona 1.3S

Postautor: davidson » 19 czerwca 2012, 09:02

Silnik normalnie działał po remoncie. Dopiero po jakimś czasie po remoncie miałem wymienić wałek. Teraz ma ponownie założony stary wałek i śmiga jak przedtem :)
Ten nowy wałek co go kupiłem ma nr:636061. Wydaje się być od 1.3S (78-81)
Czyli czy to znaczy <że moja głowica (skoro nie pasuje do niej oryginalny wałek) nie jest oryginalna? Od jakiego silnika w takim razie może być??



Wróć do „Silniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości